(Source: latinoreview.com) Universal Pictures is looking to restart Anne Rice’s The Vampire Chronicles, which tells the tale of the vampire Lestat Du Lioncort (through his narration), a nobleman-turned-vampire in the late 18th century. No word yet on how they plan on unrolling this franchise, but we did find out who they are talking with to replace Tom Cruise and Stuart Townsend.

We have confirmed this afternoon that ROBERT DOWNEY JR. is in close talks to play the vampire Lestat in Universal Pictures’ The Vampire Chronicles, a newly rebooted franchise based on Anne Rice’s popular novels.1 Comment to ““The Vampire Chronicles” Gets Downey Lestat”


  1. Verona — September 1, 2009 @ 3:45 pm

    EWWWW what part of Lestat resembles Robert? I don’t doubt his acting skills, but to play Lestat? I hope this isn’t serious and just a joke.


Write a comment


Name
    
Nmancer’s TekLog is based on WordPress platform, RSS tech , RSS comments design by Gx3.
Instagram Hizmetleri hızlı teslimat

Instagram Hizmetleri hızlı teslimat

Instagram hesapları, ülkemizde ve dünyanın birçok ülkesinde en çok kullanılan sosyal medya platformudur. Bu platformda yerinizi en üst sıralarda alabilmek için takipçi sayınızı hızlı bir şekilde artırmalısınız. Bu firmanın hizmetlerinden faydalanarak Instagram hesaplarınız için; ● Takipçi satın al ● Beğeni satın al ● Görüntüleme satın al ● Otomatik beğeni satın al ● Instagram TV hizmetleri Seçenekleri için oluşturulmuş destek paketlerini satın alabiliyorsunuz. Her hizmet türü için farklı sayılardan ve fiyat seçeneklerinden oluşmuş paketler bulunmaktadır. Takipçi satın al hizmetleri için oluşturdukları paketleri 100 takipçi ile 25.000 takipçi arasında değişen 8 farklı paketten oluşmaktadır. Paket içeriklerindeki takipçiler, kullanıcı tercihine göre Türk ve yabancı gerçek takipçilerden oluşuyor.