If you’re a male between 18-34, and you’re jonesing for humorous animation on your Xbox 360: The first two seasons of The Family Guy will be available on your home console, starting Monday.Xbox 360 owners will be able to purchase each of the episodes from the first two seasons as well as the straight-to-DVD film Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story for 160 Microsoft points, or about $2.

Jamie McCabe, executive vp at 20th Century Fox, noted the perfection of the demographic consistency of The Family Guy and Xbox users. “It’s about as perfect a demographic fit as we can get,” He enthused.

You hear that, Demographic? Get your Family Guy on!

More Reuters: “Family Guy” ties into Xbox LiveWrite a comment


Name
    
Nmancer’s TekLog is based on WordPress platform, RSS tech , RSS comments design by Gx3.
Instagram Hizmetleri hızlı teslimat

Instagram Hizmetleri hızlı teslimat

Instagram hesapları, ülkemizde ve dünyanın birçok ülkesinde en çok kullanılan sosyal medya platformudur. Bu platformda yerinizi en üst sıralarda alabilmek için takipçi sayınızı hızlı bir şekilde artırmalısınız. Bu firmanın hizmetlerinden faydalanarak Instagram hesaplarınız için; ● Takipçi satın al ● Beğeni satın al ● Görüntüleme satın al ● Otomatik beğeni satın al ● Instagram TV hizmetleri Seçenekleri için oluşturulmuş destek paketlerini satın alabiliyorsunuz. Her hizmet türü için farklı sayılardan ve fiyat seçeneklerinden oluşmuş paketler bulunmaktadır. Takipçi satın al hizmetleri için oluşturdukları paketleri 100 takipçi ile 25.000 takipçi arasında değişen 8 farklı paketten oluşmaktadır. Paket içeriklerindeki takipçiler, kullanıcı tercihine göre Türk ve yabancı gerçek takipçilerden oluşuyor.