Alan Rickman told Movies Online that Tim Burton’s adaptation of “Alice in Wonderland” will be unlike any film you’ve seen before – a hybrid that fuses live-action footage, performance-capture computer animation (“Polar Express”) and stop-motion animation (“Corpse Bride”).

“The movie is a mixture of live action, animation, and stop motion, so it’s very complicated and I don’t think all three have been put together ever before. So I’ll be with a live action Alice. I will be a construct.”

Rickman, who plays the hookah-smoking Caterpillar in the film, added to Buzzine that he’s “only done the first stage of it, which is them recording me saying these lines quite badly. Then, somewhere down the line, they’ll have animated it and I’ll redo it.”Write a comment


Name
    
Nmancer’s TekLog is based on WordPress platform, RSS tech , RSS comments design by Gx3.
Instagram Hizmetleri hızlı teslimat

Instagram Hizmetleri hızlı teslimat

Instagram hesapları, ülkemizde ve dünyanın birçok ülkesinde en çok kullanılan sosyal medya platformudur. Bu platformda yerinizi en üst sıralarda alabilmek için takipçi sayınızı hızlı bir şekilde artırmalısınız. Bu firmanın hizmetlerinden faydalanarak Instagram hesaplarınız için; ● Takipçi satın al ● Beğeni satın al ● Görüntüleme satın al ● Otomatik beğeni satın al ● Instagram TV hizmetleri Seçenekleri için oluşturulmuş destek paketlerini satın alabiliyorsunuz. Her hizmet türü için farklı sayılardan ve fiyat seçeneklerinden oluşmuş paketler bulunmaktadır. Takipçi satın al hizmetleri için oluşturdukları paketleri 100 takipçi ile 25.000 takipçi arasında değişen 8 farklı paketten oluşmaktadır. Paket içeriklerindeki takipçiler, kullanıcı tercihine göre Türk ve yabancı gerçek takipçilerden oluşuyor.