In an interview with Rolling Stone, Lars Ulrich — drummer of heavy metal overlords Metallica — called video games “f*cking way cool.”

Yes, while professing his love for games, Ulrich said that the gaming offers “many positive things” to young people, and that that Guitar Hero in particular has allowed him to connect with his own kids over music.

“Our kids love playing Guitar Hero and Rock Band,” he admitted. “It’s awesome. There’s something really positive coming out of videogames. It’s so cool to sit there and have your kids talk to you about Deep Purple and Black Sabbath and Soundgarden.”

In fact, the band is so into gaming, there are rumor that Metallica will pull a Motley Crue and will release their next single through Rock Band.Write a comment


Name
    
Nmancer’s TekLog is based on WordPress platform, RSS tech , RSS comments design by Gx3.
Instagram Hizmetleri hızlı teslimat

Instagram Hizmetleri hızlı teslimat

Instagram hesapları, ülkemizde ve dünyanın birçok ülkesinde en çok kullanılan sosyal medya platformudur. Bu platformda yerinizi en üst sıralarda alabilmek için takipçi sayınızı hızlı bir şekilde artırmalısınız. Bu firmanın hizmetlerinden faydalanarak Instagram hesaplarınız için; ● Takipçi satın al ● Beğeni satın al ● Görüntüleme satın al ● Otomatik beğeni satın al ● Instagram TV hizmetleri Seçenekleri için oluşturulmuş destek paketlerini satın alabiliyorsunuz. Her hizmet türü için farklı sayılardan ve fiyat seçeneklerinden oluşmuş paketler bulunmaktadır. Takipçi satın al hizmetleri için oluşturdukları paketleri 100 takipçi ile 25.000 takipçi arasında değişen 8 farklı paketten oluşmaktadır. Paket içeriklerindeki takipçiler, kullanıcı tercihine göre Türk ve yabancı gerçek takipçilerden oluşuyor.