Microsoft has announced the two Xbox Live Arcade titles set to release this Wednesday.

Battlezone, a graphically-enhanced version of the original game that features “Deathmatch, Team Deathmatch and Capture the Flag.” Support for the Xbox Live Vision Camera is also in. The game will run 400 MS Points.

Rocky & Bullwinkle is a collection of over 100 “micro games” based on the classic television show. “Eight playable characters from Frostbite Falls are back in the living room, including Rocky, Bullwinkle, Boris, Natasha, Dudley Do-Right and many more. Rocky & Bullwinkle features five difficulty settings, as well as support for up to 12 players in local hot-seat mode.”

Some of the games feature “motion-control” by using the Xbox Live Vision Camera. Grab it for 800 MS Points.Write a comment


Name
    
Nmancer’s TekLog is based on WordPress platform, RSS tech , RSS comments design by Gx3.
Instagram Hizmetleri hızlı teslimat

Instagram Hizmetleri hızlı teslimat

Instagram hesapları, ülkemizde ve dünyanın birçok ülkesinde en çok kullanılan sosyal medya platformudur. Bu platformda yerinizi en üst sıralarda alabilmek için takipçi sayınızı hızlı bir şekilde artırmalısınız. Bu firmanın hizmetlerinden faydalanarak Instagram hesaplarınız için; ● Takipçi satın al ● Beğeni satın al ● Görüntüleme satın al ● Otomatik beğeni satın al ● Instagram TV hizmetleri Seçenekleri için oluşturulmuş destek paketlerini satın alabiliyorsunuz. Her hizmet türü için farklı sayılardan ve fiyat seçeneklerinden oluşmuş paketler bulunmaktadır. Takipçi satın al hizmetleri için oluşturdukları paketleri 100 takipçi ile 25.000 takipçi arasında değişen 8 farklı paketten oluşmaktadır. Paket içeriklerindeki takipçiler, kullanıcı tercihine göre Türk ve yabancı gerçek takipçilerden oluşuyor.