Adobe has dropped updates for both Lightroom and Camera Raw. According to the Lightroom team’s blog, the updates include all the changes of the previous releases, but also correct a few issues. Lightroom 1.4.1 will keep the EXIF time date field of images from being incorrectly modified, and has fixes for Olympus JPEG files and also DNG conversion. And the Camera Raw plugin update also fixes the EXIF problem as well as the Olympus JPEG features.

But that’s more than you wanted to know, right? All you really need to know is that you can grab the update either on Adobe’s site, or by hitting “Check for updates” under the Help menu for the Lightroom update and using the Adobe Update Manager for the Raw plugin update. Happy updating!Write a comment


Name
    
Nmancer’s TekLog is based on WordPress platform, RSS tech , RSS comments design by Gx3.
Instagram Hizmetleri hızlı teslimat

Instagram Hizmetleri hızlı teslimat

Instagram hesapları, ülkemizde ve dünyanın birçok ülkesinde en çok kullanılan sosyal medya platformudur. Bu platformda yerinizi en üst sıralarda alabilmek için takipçi sayınızı hızlı bir şekilde artırmalısınız. Bu firmanın hizmetlerinden faydalanarak Instagram hesaplarınız için; ● Takipçi satın al ● Beğeni satın al ● Görüntüleme satın al ● Otomatik beğeni satın al ● Instagram TV hizmetleri Seçenekleri için oluşturulmuş destek paketlerini satın alabiliyorsunuz. Her hizmet türü için farklı sayılardan ve fiyat seçeneklerinden oluşmuş paketler bulunmaktadır. Takipçi satın al hizmetleri için oluşturdukları paketleri 100 takipçi ile 25.000 takipçi arasında değişen 8 farklı paketten oluşmaktadır. Paket içeriklerindeki takipçiler, kullanıcı tercihine göre Türk ve yabancı gerçek takipçilerden oluşuyor.