For reasons we can’t possibly begin to understand, these products were rejected for Star Wars merchandising including ‘Bantha Slippers‘ and ‘Princess Leia Headphones’. Check out the full list at Action Figure Insider.2 Comments to “Rejected ‘Star Wars’ Merchandise”


  1. tommyb123 — March 25, 2008 @ 8:43 pm

    I must have these for my kid’s bedroom. yeah, for the kid- that’s the ticket ;)

    http://www.actionfigureinsider.com/ottertorials/wp-content/uploads/2008/gametrophies.jpg

  2. chris — April 22, 2008 @ 9:16 pm

    So i walked into Toys-R-Us yesterday and they have a huge Star Wars lego section, almost brokedown and spent my rent money on a death star and imperial cruiser. Nothing like space battles in your room with legos!


Write a comment


Name
    
Nmancer’s TekLog is based on WordPress platform, RSS tech , RSS comments design by Gx3.
Instagram Hizmetleri hızlı teslimat

Instagram Hizmetleri hızlı teslimat

Instagram hesapları, ülkemizde ve dünyanın birçok ülkesinde en çok kullanılan sosyal medya platformudur. Bu platformda yerinizi en üst sıralarda alabilmek için takipçi sayınızı hızlı bir şekilde artırmalısınız. Bu firmanın hizmetlerinden faydalanarak Instagram hesaplarınız için; ● Takipçi satın al ● Beğeni satın al ● Görüntüleme satın al ● Otomatik beğeni satın al ● Instagram TV hizmetleri Seçenekleri için oluşturulmuş destek paketlerini satın alabiliyorsunuz. Her hizmet türü için farklı sayılardan ve fiyat seçeneklerinden oluşmuş paketler bulunmaktadır. Takipçi satın al hizmetleri için oluşturdukları paketleri 100 takipçi ile 25.000 takipçi arasında değişen 8 farklı paketten oluşmaktadır. Paket içeriklerindeki takipçiler, kullanıcı tercihine göre Türk ve yabancı gerçek takipçilerden oluşuyor.