Even though Apple’s stock prices are in the slumps, iTunes usage is certainly not! Website Optimization posted that iTunes has surpassed RealPlayer usage in terms of online streaming — for the first time in history. They cite that iTunes was the only online streaming player that had a positive growth over year 2007. Here’s how the online players break down as of December 2007:

  • iTunes – 35,664
  • QuickTime – 12,787
  • RealPlayer – 27,565
  • Windows Media Player – 75,865

iTunes is now the second most popular streaming player behind Windows Media Player. Web Optimization also stated that iTunes has an annual growth of about 26.8%. There’s no doubt that we will hear about this more when Steve takes the stage at a future music-related event.Write a comment


Name
    
Nmancer’s TekLog is based on WordPress platform, RSS tech , RSS comments design by Gx3.
Instagram Hizmetleri hızlı teslimat

Instagram Hizmetleri hızlı teslimat

Instagram hesapları, ülkemizde ve dünyanın birçok ülkesinde en çok kullanılan sosyal medya platformudur. Bu platformda yerinizi en üst sıralarda alabilmek için takipçi sayınızı hızlı bir şekilde artırmalısınız. Bu firmanın hizmetlerinden faydalanarak Instagram hesaplarınız için; ● Takipçi satın al ● Beğeni satın al ● Görüntüleme satın al ● Otomatik beğeni satın al ● Instagram TV hizmetleri Seçenekleri için oluşturulmuş destek paketlerini satın alabiliyorsunuz. Her hizmet türü için farklı sayılardan ve fiyat seçeneklerinden oluşmuş paketler bulunmaktadır. Takipçi satın al hizmetleri için oluşturdukları paketleri 100 takipçi ile 25.000 takipçi arasında değişen 8 farklı paketten oluşmaktadır. Paket içeriklerindeki takipçiler, kullanıcı tercihine göre Türk ve yabancı gerçek takipçilerden oluşuyor.